Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tři sestřičky

(Můžete si přečíst také, jak se měly dvě sestřičky.)

Klárka se narodila 556 dní po Magdalence, rok a půl a osm dnů.

První setkání

V porodnici byl zákaz návštěv, tak se všechny naše holčičky setkaly až pátý den, kdy maminka s Klárkou přišly domů. Verunka byla z miminka okamžitě nadšená, ale zato Magdalenka byla v první chvíli hodně překvapená a jakoby se i maličko bála. Po chvilce se ale osmělila a nosila sestřičce svoje hračky až do postýlky a volala: "ukázat, ukázat!" :-)

Prvních šest týdnů

Hned od prvního dne starší sestřičky Klárku zbožňují, starají se o ni a věnují jí mnoho pozornosti, někdy až příliš. Klárka si třeba jen zabrumlá ze spaní a obě hned začnou na rodiče křičet: "Klárka pláče, Klárka pláče!" a křičí tak moc, až malou opravdu probudí a ona se opravdu rozpláče. Magdalence se líbí, jak ji Klárka chytá a tak jí často dává do dlaně prstík a volá nadšeně: "Drží prstíček!". Taky jí kývá (někdy až nebezpečně) s ručkou a říká: "Všechno nejlepší, Klárinko". Verunka zase utišuje Klárku slovy: "Neplakej, Kláričko, já jsem tady s tebou, neboj, já tě hlídám. Neplakej mi tak strašně, zlatíčko." Moc se nám líbílo, když Verunka trefně řekla: "Ty seš tady nová, Klárinko, že?"

Rukulíbám

(po dvou měsících, 4.2.2010)

Po čtyřech měsících

Vzájemné sourozenecké sympatie stále stoupají. Starší sestřičky se o Klárku velice zajímají, čtou jí knížky, ukazují hračky, lehnou si vedle ní pod Klárčinu hrazdičku a dlouze jí něco vykládají. A Klárinka jejich sestrskou lásku opětuje, je ráda, když jsou sestřičky s ní a usmívá se na ně.

Zvláště na Verunku se Klárinka dívá vždy velice krásně, až obdivně. Že by si její hlásek pamatovala ještš z doby, kdy jí Verunka každý den zpívala a povídala si s ní přes maminčino bříško? S Magdalenkou tráví Klárka přece jen trošku méně času. Je to tím, že Magdalenka je přece jen ještě malá a nemůže s Klárkou zůstat delší dobu bez dohledu. Myslí to s malou sestřičkou sice hezky, ale třeba když jí chce dát pusu, tak se na ni celá svalí a podobně.

Dvě větší holčičky nám ale s miminkem opravdu i pomáhají. Když se Klárinka probudí, tak často i bez vyzvání běží k její postýlce, Klárka se potěší, že je vidí a přestane plakat.

Holky v Lengrubu

(9.7.2010)

Září 2010

Zatímco před pár měsíci se zdálo, že blíže ke Kláričce má spíše Verunka, tak nyní se situace otočila. Madlenka na mladší sestřičku často mluví, směje se na ni, ukazuje jí hračky a vůbec jí věnuj opravdu hodně pozornosti. Klárce se Magdalenčiny legrácky moc líbí a často se spolu chechtají na plné kolo.

Změnil se i vztah Verunky a Magdalenky. Ještě víc drží spolu, méně se perou a hašteří, naopak si spolu často pěkně hrají. Máme radost.

Při výchově našich princezen musíme používat nečekané příkazy a zákazy:
Neokusuj židli!
Neolizuj tramvajku!
Nepusinkuj nočník!
Neblinkej na sestřičku!

 

Magdalenka poprvé ve školce

(září 2010, 2 roky a 3 měsíce)

Magdalenka byla poprvé ve školce, tak jsme chtěli, aby nám o tom povykládala. Ke slovu se hlásí i starší sestřička.

 

Verunka krmí Klárku

(říjen 2010)

 

Duj duj dešuduj

(říjen 2010)

 

Dvě zpívají, třetí se nesměje

(říjen 2010)

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

CHYBAJU MI TVOJE PRINCEZNY.

(FILIP, 17. 4. 2010 16:27)

MAS KRASNE DCERY EVICKO. A TAKY VZTAH JAK MAJU ONI MEDZI SEBOU-TAK TO JE NIECO UZASNE A FANTASTICKE.NIKDY SOM TO NEZAZIL U ZIADNYCH DETI ANI U INYCH RODINACH. SOM Z NICH NA MEKO. POZDRAVUJEM VERONKU,MAGDALEN AJ KLARU,JOZKA AJ TEBA EVICKO. CAUTE - FILIP.

Veronka Magdalenka klarka

(kveta, 24. 3. 2010 12:54)

veronka si najstarsa verim ze maji rodice z teba radost ze im pomahas se starat o mladsi sestricku magdalenku a najmladsi klarku vis ja mam taky cerku menuje se klarka nikolka a majka divame se na vase fotky cez internet pozdravuji mamku a tatinka