Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klárka - patnáctý měsíc

15. 3. 2011

Klárinka pořád nemluví. Ono krásné "mama", které jsme slyšeli už před pár měsíci teď nepoužívá téměř vůbec, zaslechneme jej možná tak dvakrát za měsíc. Ani nic jiného Klárka neříká, nezkouší slabiky, nežvatlá si, nebrumlá, prostě vůbec nic.
Vlastně přece jen. Klárinka si "pojmenovala" svého oblíbenéh plyšového zajíčka. Volá na něj vysokým něžným "eee". To už víme, že se po něm shání a pomůžeme jí ho najít nebo podat.

Náš nejmenší poklad je sice o hlavu až dvě menší než její sestřičky, ale fyzická převaha ji vůbec nezastaví. Rozhodně to není žádný otloukánek. Když něco chce, tak moc ohledy nebere. Například jednou, když Verunka a Magdalenka seděly u stolečku na svých malých dětských židličkách, tak Klárka chtěla samozřejmě taky. Ovšem židličky máme jen dvě, takže Klárce nezbývalo, než dobýt nějakou obsazenou. Vrhla se k Magdalence (byla blíž, stejně tak si troufne i na Verunku), vpáčila se mezi opěradlo židličky a Madlenčiny záda a odstrkovala Magdalenku pryč. Ta se nejdřív nechtěla jen tak nechat a kladla lehký pasivní odpor. Klárce nezbylo, než použít násilí. Zakousla se Magdalence do zad, ta hned s pláčem uskočila a Klárka se mohla uvelebit na ukořistěné židličce.
Klárčiny zoubky obě sestřičky už moc dobře znají a opravdu se jich bojí.

A když už mluvíme o těch zoubcích, tak tento měsíc se Klárce bolavě prořezaly stoličky - čtyřky. Klárka má už celkem 12 zoubků. Je to takový náš "antiupír", protože zrovna špičáky jí zatím chybějí.

Ovšem nejen zoubky trápily Klárinku tento měsíc ale i mnoho nemocí. Velikou část února promarodila, vlastně velmi podobně i její sestřičky, a musela být doma. A proto když jde ven, má obrovskou radost a hned si chystá čepičku a opravdu se moc těší.

Klárička miluje tatínka. Opravdu strašně moc. A dokonce na něj i žárlí! Když zpozoruje, že si tatínek vzal na klín jinou holčičku, hned začne smutně poplakávat, běží k tatínkovi, natahuje ručičky a chce, aby vzal na klín ji. Žárlí dokonce i na maminku. Když se rodiče obejmou, hned se tlačí mezi ně a dožaduje se tatínkova objetí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář