Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klárka - třináctý měsíc

8. 1. 2011

14.12.2010 - Klárka poprvé v divadle
Klárka má jen rok a pět dní a už byla v divadle. A byla z toho úplně paf. Vydržela se dívat na celé představení a tleskala spolu s ostatními diváky. Nadšená! A proč vlastně šla tak maličká do divadla? Na představení šly starší sestřičky se školkou, tatínek šel jako doprovod, tak vzal Klárku s sebou a pustili je oba do hlediště.

15.12.2010 - prohlídka v roce
V ordinaci naměřili Klárce 72 cm a navážili jí 9,78 kg.

Noci jsou už s Klárkou celkem nenáročné, jen jednou se vzbudí, dáme jí lahvičku s mlíčkem a ona zase spinká dál.

Velice oblíbenou činností je stále vylézání na vyvýšená místa. Musíme být pořád ve střehu, protože přesun dolů bývá často mnohem rychlejší a často i bolestivější, než by měl být.

Neuvěřitelné, jak se náš poklad dokáže zlobit. Když se jí něco nedaří, na něco nemůže dosáhnout, něco jí zakážeme nebo podobně, tak začne tak strašně plakat, že se až lekneme, cože se jí to stalo, jak si to hrozně ublížila, že tak hlasitě pláče.

Klárka velice ráda pere. Když maminka třídí a chystá prádlo do pračky, vždy přiběhne a pomáhá, vytahuje prádlo z prádelního koše, dává na hromádky (pravda, třídění dle barev jí zatím nejde), pak dává prádlo do pračky (pravda v půlce si to rozmyslí a vytahuje prádlo z pračky ven), pak kontroluje, jak pračka začne prát, napouštět vodu a točit se. Po vyprání pomáhá vytahovat prádlo z pračky ven (pravda v půlce si to rozmyslí a láduje prádlo zpět dovnitř). No a nejraději podává mamince jednotlivé kousky oblečení, aby je mohla věšet na sušák (pravda v půlce si to rozmyslí a už jen rozmisťuje mokré prádlo po celé místosti).

24.12.2010 - první Vánoce
Klárinčiny první Vánoce byly velmi pěkné. Dostala mnoho hezkých dárečků, ale určitě se jí víc líbila vánoční atmosféra, ta změna, nové zážitky, hodně lidí. Strašně moc se jí líbil vánoční stromeček, baňky, řetězy a svíčky. Elektrické svíčky se jí sfouknout sice nepodařilo, ale při této příležitosti zjistila, že když foukne, tak stříbrné vlasy na stromečku pěkně vlají. Tak fouká a fouká :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář