Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klárka - dvanáctý měsíc

8. 12. 2010

Tento měsíc se Klárka naučila vylézt na vyvýšené předměty a kusy nábytku. Umí sama vylézt na dětskou židličku, na truhlu s hračkami a jednou jsme ji našli i na posteli starších sestřiček. Toto je dost nebezpečná dovednost. Naštěstí zároveň se zdoláváním výšek se Klárinka naučila i přesun opačným směrem. Když je na posteli, tak už ví, jakým způsobem slézt dolů - že si musí lehnout na bříško a nejprve spustit nožky. Provedení sice nebývá vždy dokonalé, ale alespoň už neslézá dolů hlavou napřed.

Klárinka už rozumí mnoha slovům. Těžko odhadnout, co všechno z naší řeči chápe, ale když např. vyslovíme slovo "rohlík", tak z její nadšené reakce je zřejmé, že naprosto přesně ví, o čem mluvíme. Bohužel sama nám toho moc ještě sdělit neumí. Sice zřetelně kývá hlavičkou ano a ne, ale je dosti nejasné, zda nám takto skutečně sděluje svůj souhlas a nesouhlas.
Zatím Klárička vůbec nemluví. Jsou to sice už čtyři měsíce, kdy začala říkat "mama", pak si to ale k naší lítosti rozmyslela a teď neříká už ani to. Budeme si na to muset ještě počkat.

Z miminka už nám roste čím dál tím větší děťátko. Naše světlovláska okoukala, k čemu některé věci jsou a jak se používají. Vezme si mobil a dá si ho k uchu, češe se hřebínkem a když najde nějaké oblečení, hned si ho zkouší přes hlavu obléknout.

Naše nejmenší zlatíčko je tatínkova holčička. Tatínka má ze všech nejradši. Když tatínek přijde domů, tak Klárinka se radostně, s výskotem a vysoko zdviženýma ručičkama rozeběhne přes celý byt, aby u něj byla co nejdřív. Ano, maminka trochu žárlí, ale to se nedá nic dělat :-)

9.12.2010 - Klárka má rok!

První narozeniny oslavila Klárinka opravdu pěkně. Z dárků měla radost a když jsme před ni postavili dort se svíčkou, předvedla skvělé číslo - přestože jsme ji to neučili, hned začala svíčku sfoukávat. To se moc líbilo jí i ostatním, tak jsme svíčku pořád zapalovali a Klárka pořád foukala. Asi se to naučila od sestřiček, které teď každý večer sfoukávají svíčky na adventním věnci. Šikulka.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář