Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klárka - devátý měsíc

8. 9. 2010

12.8.2010 - první svátek

Klárinka slaví svůj první svátek v životě. Oslavila ho v Komjaticích na Slovensku, dostala několik malých dárků a moc pusinek :-)

17.8.2010 - ťuká věcmi o sebe

Naše malá princeznička se naučila tlouci předměty o sebe. Vezme si dvě malé pevné hračky, ťuká s nimi o sebe a těší se, jaký pěkný zvuk sama dokáže vytvářet.

Na Slovensku se naučila říkat mama! Nejprve jen volala: "mmmmmmmm", pak už z toho občas bylo i "mamamama". Milé. Na maminku to teda rozhodně zabírá. Jednu noc, když se Klárinka často budila a maminka byla už dost unavená, tak Klárka zase začala pofňukávat, ale mamince se opravdu už nechtělo zase vstávat. Pak Klárička zavolala "mama", no to maminka už samozřejmě nevydržela a dojatě vylétla z postele za Klárinkou :-)

Naše velké miminko má i jednu svou zvláštnůstku. Když usíná, chce držet ucho. Nejlépe tatínkovo (maminka pro tuto její choutku nemá takové pochopení :-), tatínek své holčičky přece jen rozmazluje víc). Když není tatínkovo, tak se chytne alespoň svého ouška.

Klárička už chodí kolem nábytku. Nejraději by už chodila sama, to jí ale samozřejmě ještě nejde. Tak chodí alespoň s někým za ruce, z čehož se stala vítaná zábava pro její sestřičky, které jí ochotně ruce podávají a chodí s ní. Stabilita takovýchto dvojiček ale není moc dobrá a často končí pádem.

Andílkovi rostou růžky. Pořád platí nenáročné a hodné miminko, ovšem když někdy není po jejím, jejda, to je pak opravdu zuřivý křik. Sice ne často, ale když už křičí, tak naplno. Trošku bude možná vzteklounek.

10.9.2010 - třetí zub

Třetí zoubek, první nahoře. Pravá horní jednička vykoukla.

10.9.2010 - paci paci

Náš malý trojzubec už umí paci paci! Prostě si kolem ní sedly sestřičky i s maminkou, ukázaly jí to a Klárka to jednoduše zopakovala, moc se jí to líbilo. Paci paci už udělá, kdykoli ji k tomu vyzveme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář