Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klárka - šestý měsíc

8. 6. 2010

25.5.2010 - nemocná

Klárička má laryngitidu :-( V noci velice těžko dýchala, kašel zní jako štěkot a je vidět, že jí není dobře. Naštěstí léky hned zabraly a během pár dní je zase fit.

6.6.2010 - objev

Klárka má nohu. Dokonce dvě. Ode dneška to ví i ona sama :-) a umí si ji ručkou chytnout.

Konečně máme kočárek i na balkoně. Tady se naší maličké opravdu dobře spinká, neprobudí ji ani polední vyzvánění kostelíčka, který je vlastně hned u našeho domu.

Celá je silnější a pevnější, když jí podáme ruce, přitáhne se do sedu i do stoje. Váhu svého tělíčka ale udrží jen na malou chvilku.

Tento měsíc položila Klárka základy svého budoucího lezení. Nejprve se jí podařilo zvednout se na kolínka a kolébá se na nich. Také se naučila zvednout se do "mostu" tak, že je opřená jen o dlaně a chodidla. Zatím sice neleze, ale dokáže se už bez problému dostat tam, kam potřebuje. Zapře se o kolínka, celý hrudníček vystřelí dopředu, pak pod sebe podsune kolínka, zvedne se a tím se o kousek posune. Celé to opakuje tak dlouho, až se dostane k cíli.

Popolézáním a překulováním se pohybuje po celé místnosti, hledá zajímavé předměty, zkoumá je a takto se dokáže sama zabavit i na velice dlouhou dobu, že o ní vlastně vůbec nevíme. Nenáročné děťátko.

Ovšem když má hlad nebo se jí něco nelíbí, tak se o to patřičně přihlásí. Maminky v čekárně u doktora říkaly, že Klárka křičí mimořádně hlasitě. Nám to tak ani nepřišlo, doma je křiku dost, tak asi se musí hodně hlasitě ozývat, aby ji bylo slyšet :-)

Ve druhé půlce měsíce Klárinka velice špatně usínala, pořád se po 20 minutkách spánku s pláčem budila, takto "usínala" až do tří do rána. Čekali jsme zub. Ale zoubek se neukázal a bolestivé plakáni přestalo. Tak možná se jen nachystal a vykoukne až později.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář