Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klárka - pátý měsíc

8. 5. 2010

14.4.2010 - prohlídka u lékaře

Naše holčička váží už 6 555g a na délku má 63 cm. Je v pořádku až na pravé očko, které ji sice málo, ale už dlouho zlobí, proto nás pan doktor poslal na oční. Během následujících 8 dnů jsme šli na oční oddělení hned třikrát, Klárce vždy propláchli slzný kanálek a celou dobu jsme jí kapali antibiotické kapky. Klárince to moc pomohlo a očko už konečně vypadá v pořádku.

.

Na konci minulého měsíce se Klárinka poprvé otočila ze zad na bříško, pak si dala týden od otáčení oddych, ale pak už se točí tam i zpět s naprostou samozřejmostí.

Je už velice pohyblivá. Ve dne i během noci cestuje po celé své postýlce. Ani na velké posteli už sama rozhodně být nemůže. Během chviličky se posune i o metr a půl. Bývá tedy na zemi na dětské podložce. Odtud sice nikam nespadne, ale není to o mnoho bezpečnější, protože kolem ní tancují, poskakují i padají její starší sestřičky.

Když leží na bříšku, nadzvedává už i celý hrudníček, nebo dělá letadélko (zvedne hlavičku i ruce, široce je roztáhne a "letí"). Stále si ráda prohlíží své ručičky. Často se usmívá, stačí jí málo a hned už má rozesmátý obličejík, je takové naše malé sluníčko.

Klárinka se teď v noci budí přibližně po třech hodinách, což je ale prakticky jen dvakrát za noc. Napapá se v 10 hodin večer, dřív nikdy neusíná. Potom v 1 hod. a ve 4 hod. Magdalenka vstává první - o půl sedmé ráno a sesřičky probudí.

Se svým hláskem laškuje Klárka jen velice lehce. Možná i proto, že se jako už pátý člen domácnosti moc nedostane ke slovu :-) Na druhou stranu má ale tu výhodu, že se kolem ní pořád něco děje. Magdalenka a Verunka se moc nezastaví a tak má Klárinka neustálé divadlo.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář