Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klárka - druhý měsíc

8. 2. 2010

17.1.2010 - objevila noc

Klárka krásně a pravidelně papá a to i v noci. Dnes ale poprvé vydržela bez mlíčka celých šest hodin. Ode dneška už prospí každou noc jeden delší časový úsek, přibližně těch šest hodin. Rodiče jsou jí za to vděční.


 

19.1.2010 - prohlídka v šesti týdnech

Jen 15 gramů chybí Klárce do 5 kg. Na délku má už 55 cm. Je zcela zdravá.


 

22.1.2010 - prohlídka na ortopedii

Sice jsme s nožičkami necvičili tak poctivě, jak by se patřilo, ale naštěstí jsou již v pořádku a protahovat je nemusíme už vůbec.


 

Klárinka nám už hodně vyrostla. Vidíme, jak už všechno vnímá, jak pozorně sleduje okolí a začíná poznávat svět. Největší radost máme z jejího úsměvu. Už se totiž opravdu směje. Stačí se k ní sklonit, oslovit ji a Klárka vždy vykouzlí nádherný úsměv. Dokonce už si s námi i "povídá". Když na ni mluvíme, tak se snaží odpovídat a v odmlkách vydává jakýsi hlásek.

Naše nejmenší holčička se dokáže i dlouhou dobu zabavit sama. Jen se dívá kolem sebe. Oblíbila si kolotoč zavěšený nad postýlkou, ale ukázalo se, že její sestřičky jí ho tak energicky ukazují, až ho na ni strhnou. Proto jsme ho museli sundat a místo něj teď Klárka kouká na hrazdičku, ta je přeci jen o něco stabilnější a tím i bezpečnější.

Ano, Klárinka je opravdu spokojené a hodňoučké miminko a vydrží dlouho neplakat, ale když už, tak už. Jakmile totiž spustí, tak vynechá pofňukávání i slabý pláč, ale rovnou spustí zběsilý řev, až rudne a nestíhá se nadechovat. Zkrátka buď je naprosto spokojená nebo naprosto nespokojená, nic mezi tím. Nebo je to možná tím, že je tak netrpělivá a když něco chce, tak to chce hned. Uvidíme za čas.

Jednu chvíli už se zdálo, že alespoň toto naše dítko se nechá ududlat, ale není tomu tak. Poslední dobou dudlík vůbec nechce, naopak jak ho ucítí v pusince, tak ji to jen rozčílí. Doufali jsme, že Klárka dudlík bude chtít, je to přece jen jednodušší, když lze takto miminko aspoň na chvíli uklidnit, hlavně když nejsme doma. Snad si to ještě rozmyslí.

Podobně jako Verunka, i tato naše dceruška je pěkná sovička. Přes den vcelku pěkně spinká a pak bdí dlouho do noci. Usíná kolem půlnoci, někdy až ve dvě hodiny v noci. Teda záleží to i na tom, kdo se o ni večer stará. Stejně jako i její dvě sestřičky začíná totiž zneužívat tatínkovy dobroty a slabosti pro dcerušky - nechává se od něj houpat v náručí. Samozřejmě ji chová i maminka, ale jakmile zůstane doma jen s tatínkem, nenechá ho vydechnout. Podobně i s usínáním - tatínkovi se hned ozve, jak houpání co jen zeslábne. Kdežto přísnější maminku jen tak nepřesvědčí, a tak raději usne :-)


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář