Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klárka - první měsíc

8. 1. 2010

9.12.2009 - první den na světě

Ve středu 9.12. jsme po páté hodině ranní přijeli do porodnice a už v 6:40 byla Klárka na světě. Nový svět Klárku dost překvapil, na rozdíl od sestřiček po narození dlouho plačkala a ještě i odpoledne měla škaredé sny. Vlastně celou dobu v porodnici byla Klárka nespokojená, hlavně v noci hodně plakala a špatně spala.


 

13.12.2009 - poprvé doma

Když v neděli přijela domů, nastal obrovský obrat. Když se Klárinka vzbudí, tak se napapá a pak hned zase spinká. Prospí většinu dne, vzhůru je jen krátce, ale i to většinou jen spokojeně kouká kolem. No hodňoučké miminko!


 

14.12.2009 - prohlídka

Dnes k nám domů přišel pan doktor. Klárku prohlédl, řekl, že je v pořádku, pěkně přibírá, novorozenecká žloutenka ustupuje, jen máme dál cvičit s nožičkami, které má Klárinka z bříška ještě trochu zmáčklé.


 

17.12.2009 (devátý den) - drží hlavičku

Dnes nás naše nejmenší holčička opravdu překvapila. Položená na bříšku dokáže zvednout hlavičku a celou minutu ji drží nahoře.


 

22.12.2009 - poprvé v kočárku, prohlídka

Klárka poprvé vyjela v kočárku. Jela k panu dokotorovi na prohlídku. Pan doktor jí navážil 3 775 g a naměřil 52 cm.


 

23.12.2009 - první úsměv, když bdí

Ze spánku se Klárinka usmívala už pár dní po narození, dnes se ale na maminku poprvé usmála, když byla bdící. Bylo to krátké, ale krásné.


 

24.12.2009 - první Vánoce

Stromeček ani dárky si patnáctidenní miminko neužilo, ale o to víc jsme si my užili Vánoce s novorozeňátkem. Téměř živý Betlém - nemluvňátko v peřince, i Josefa máme, místo Marie Evu. A za co byly Verunka s Magdalenkou? Dobytek? To ne! Andílci přece! :-)


 

27.12.2009 - překulila se!

Až jsme tomu nemohli věřit. Klárka nemá ani tři týdny, jen 18 dní a už se jí podařilo překulit se z bříška zpět na zádička! A není to náhoda, povedlo se jí to hned několikrát za sebou. Od tohoto dne se přetočí zpět na zádička kdykoli chce.


 

Klárka má vcelku pravidelný režim, jí přibližně po třech hodinách, za 15 minut je pak sytá. Přes den hezky spinká, vzhůru bývá spíš v noci.

V porovnání se sestřičkami se narodila s nejkratšími a nejsvětlejšími vlásky. Do konce měsíce jí navíc spousta vypadala a nad čelem má velké holé kouty. I s nimi je ale krásná :-)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář