Jdi na obsah Jdi na menu
 


Patnáctý měsíc


Obrazek


Šedesátýdruhý týden

(30.10.2007 - 5.11.2007)


30.10.2007

Verunka poprvé u zubaře.

Přestože Verunka dovolila panu doktorovi nahlédnout do pusinky jen na pár sekund, byla návštěva vlastně úspěšná - šli jsme se totiž hlavně zaregistrovat.


Šedesátýtřetí týden

(6.11.2007 - 12.11.2007)


Verunka vždycky spala jen málo. Poslední dobou spala přes den dvakrát, poprvé dvě hodinky kolem poledne a podruhé ještě tak hodinku večer. Tento týden ale Verunka své zvyklosti upravila a spí už přes den jen jednou :-(


Naše holčička toho moc nenamluví. Stále umí jen jedno slovo. Přesto si umí říct všechno, co potřebuje. Když má hlad, začne šplhat po své jídelní židličce nebo aspoň donese bryndáček. Když má žízeň, natáhne se po lahvičce s pitím. Když má plnou (ale hodně plnou, jinak jí to nevadí) plínku, tak na ni ukáže. Všechno doprovází významným "eeeeee". Navíc Verunka umí krásně intonovat a tím prostým "eeeee" dokáže vyjádřit širokou škálu pocitů.


Šedesátýčtvrtý týden

(13.11.2007 - 19.11.2007)


Verunka umí nové slovo! Teda pouze dá-li se "be-e" považovat za slovo. Říkáme to Verunce, když na něco nemá sahat. Takže jak to teď vypadá? Verunka se klidně dál prohrabuje odpadkovým košem, jen si teď u toho opakuje "be-e be-e". :-)


Šedesátýpátý týden

(20.11.2007 - 26.11.2007)


Naše holčička stále miluje pračku, praní a činnosti s tím související. Přesně ví, co a v jakém pořadí se má udělat. Nejprve pomůže mamince vytáhnout prádlo z prádelního koše, ukáže, odkud má maminka vzít prací prášek a kam ho má nasypat, stejně tak s aviváží. Pak zásobník na prací přípravky zavře a začne točit kolečky na program a teplotu. Když pračka pere, sleduje ji z uctivé vzdálenosti, má z ní přece jen trošku strach. Pračku chodí často kontrolovat během celého praní a dlouze se na ni dívá. Když je dopráno, pomáhá samozřejmě prádlo vybrat ven.

Praní se Verunce skutečně moc líbí, dokonce když je mrzutá, tak jí občas pustíme pračku, aby se zabavila :-)


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář