Jdi na obsah Jdi na menu
 


Devátý měsíc


Obrazek


Třicátýšestý týden

(1.5.2007 - 7.5.2007)


2.5.2007

Návštěva lékaře - preventivní prohlídka v osmi měsících.

Verunka váží 8 520g, na délku má 68cm.


Tento týden se Verunka naučila velice praktickou věc (alespoň z pohledu rodičů :-) ) - konečně umí usnout i jinak než v náručí. Naše holčička teď usíná tak, že jí pustíme ukolébavku a položíme ji na naši postel. Verunka si nejprve ještě trošku zařádí, ale po chvilce podlehne uspávácí melodii, lehne si, zavře očka a za chvilku spí.

A ještě jedna skvělá novinka - Verunka se učí stát sama, bez opory. Na začátku týdne se jí to dařilo jen na chvilinku - tak jednu dvě sekundy. V půlce týdne už udržela stabilitu 10 sekund, no a na konci týdne už Verunka stojí jen na svých nožkách i 20 sekund!

Tento týden Verunka poprvé ochutnala rohlík. Představovali jsme si to tak, že bude rohlík dlouze ožužlávat až se jí pomalu rozpustí v ústech - tak jak to popisují maminky stejně starých dětí. Ale ouha! Ne tak naše dítko. Verunka se na nabízený rohlík doslova třásla, chňapla po něm, co největší kus strčila do pusinky a tak zuřivě kousala, až během chvilinky pouhými dvěma zoubky obrovský kus pečiva ukousla. Zkoušeli jsme to víckrát, vždy se opakovalo totéž.

Takže Verunka teď nějakou dobu rohlík vcelku do ručky nedostane.


Třicátýsedmý týden

(8.5.2007 - 14.5.2007)


8.5.2007

Padací den.

Ze stoje padá naše šikulka sice jen zřídkakdy, dnešek byl však výjimkou. Celý den jsme Verunku nestíhali chytat. Padací den nezůstal bez následků, Verunka se narazila o roh postele a na líčku má malou bolístku.


Při koupání Verunka zjistila, jaká výborná zábava je plácat do vody, až cáká všude kolem. Od tohoto týdne ji tedy budeme koupat už jen v koupelně, ne pohodlně na přebalovacím stole jak dosud.

Verunka prožívá období fixace na matku. A to i přesto, že s tatínkem mnohdy tráví víc času než s maminkou. Jakmile se maminka na chvilinku vzdálí, už se spustí pláč. Když má naše holčička špatnou náladu, rozpláče se dokonce hned jak ji maminka jen pustí z náručí. To je pro oba rodiče dost náročné.

Naše holčička také už docela hezky chodí kolem nábytku.


Třicátýosmý týden

(15.5.2007 - 21.5.2007)


18.5.2007

Setkání Větrníčků.

Dnes byla Verunka s maminkou na dalším setkání maminek a miminek. Verunka se skutečně předvedla. Celou dobu se nepohnula od maminky, jak si maminka poposedla, tak Verunka hned za ní. Až najednou z ničeho nic Verunka vyrazila kamsi pryč. Ale jakto, když předtím byla tak přilepená na maminku? Co ji tak zlákalo? Jídlo! Verunka si všimla, že jedna z maminek vytáhla lahvičku s výživou a krmí své děťátko, tak si rychle šla taky pro příděl :-) Aspoň už známe Verunčiny priority :-)


Naše holčička už docela často říká "mama", ale přestože se nám často zdá, že tím skutečně myslí maminku, bude to nejspíš zatím jen takové žvatlání.

Verunka v hlasové komunikaci přesto pokročila, osvojila si dva nové výrazové prostředky - křik z plných plic a pískot. Když Verunka chce něco, o čem je přesvědčená, že jsme jí to už dávno měli dát, tak použije donucovací prosředek - zhluboka se nadechne a spustí dlouhý řev připomínající lva, dokonce se nám občas zdá, že u toho i vycení své dva dolní řezáky :-) Když ale chce něco, co ví, že jí nejspíš nedopřejem, zkusí jinou taktiku - kouká na nás pohledem "já chudáček ubožáček" a velice vysokým tenkým hláskem piští a piští a piští... :-)


Třicátýdevátý týden

(22.5.2007 - 28.5.2007)


24.5.2007

Verunka má třetí zub!

Dosud měla Verunka jen dolní jedničky, teď jí vykoukla dvojka vlevo nahoře.


Verunka se naučila otevírat některé skříňky, tak teď s oblibou zkoumá, co tam všechno máme.

Naše holčička už leze neuvěřitelně rychle (i když jen na krátkou vzdálenost), tak jí tatínek vymyslel novou přezdívku - Pendolino :-)


Čtyřicátý týden

(29.5.2007 - 4.6.2007)


29.5.2007

Verunka má devět měsíců!

30.5.2007

Verunka má čtvrtý zub!

Je to pravá horní jednička.

1.6.2007

Verunka má pátý zub!

To je už třetí zub za poslední týden. Nahoře mezi levou dvojkou a pravou jedničkou vyplnila teď místo i levá jednička.

2.6.2007

Naše holčička se poprvé něčeho bojí. Z ničeho nic se začala bát natahovacího kuřátka.


Zoubky ještě nejsou ani celé venku a naše holčička zjistila, že se dá zoubky o sebe skřípat. Tento děsivý zvuk teď vydává dnem i nocí.

Co nás naopak potěšilo, je to, že se Verunka naučila dávat pusinku. Dříve se totiž jen znechuceně odvracela.

Už je zcela jasné, že když Verunka volá "mama", tak tím skutečně myslí maminku.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář