Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osmý měsíc


Obrazek


Třicátýdruhý týden

(3.4.2007 - 9.4.2007)


4.4.2007

Verunka si poprvé čistí zoubky.

I když její kartáček pro nejmenší je zatím spíš jen na masírování dásní, Verunka je tím přímo nadšená.

5.-9.4.2007

Verunčiny první Velikonoce.

Tematicky na velikonoční pondělí Verunka poprvé ochutnala vajíčko. A moc jí chutnalo.


Verunce se ke konci týdne už daří si ze stoje zpátky kleknout na zem. Začíná trošku i žvatlat, stále častěji se vyslovuje jednotlivé slabiky. Taky už některým slovům rozumí, ví například, co znamená táta, máma, cinkylinky (hračka, která hraje) nebo čajíček (cokoli na pití) a ví také, jak se jmenuje. Nejspíš zná i více slov, ale přesně se to dá jen těžko poznat.


Třicátýtřetí týden

(10.4.2007 - 16.4.2007)


10.4.2007

Verunka váží 8 400g.

11.4.2007

Dnes jsme byli na první lekci cvičení pro děti od půl roku - Větrníček.

Verunka poprvé na nákupu botiček.


Nejlepší zábavou pro Verunku je stále stání na vlastních nožkách. Když stojí, ráda se pohubuje v kolínkách, kleká si a zase vstává. Tímto se dokáže bavit pěkně dlouho. Stabilitu má už velice dobrou a to i když se drží jen jednou rukou. Padá jen když je už hodně unavená nebo když se drží vratké opory a ta se s ní skácí.

Zkoušíme "paci paci pacičky", Verunka zatím tleskat neumí, jen mává rukama. Musíme ale přiznat, že místo aby Verunka tleskala, když my řekneme "paci paci", vycvičila si spíš ona nás: když dá ručkama signál, rodiče poctivě skandují "paci paci pacičky!" :-)


Třicátýčtvrtý týden

(17.4.2007 - 23.4.2007)


17.4.2007

Tak povedlo se - Verunka se naučila tleskat dlaněmi. Krásné paci paci :-)


Verunka je cukr a sůl. Když má dobrou náladu, tak se usmívá tak kouzelně, až se všichni kolem ní musí smát taky. Dokáže si i dlouho hrát sama, leze sem a tam, stoupá si a pohupuje se, žvatlá si - no spokojenost sama. Na druhou stranu je však Verunka i pořádná bojovnice. Dokáže se hrozně vztekat a když si něco umane, musí být po jejím. Má svou hlavu, když se jí něco nelíbí, tak se opít rohlíkem rozhodně nenechá. Například když nechce být v kočárku, tak se rozčiluje a nevezme si ani tu nejzajímavější hračku. Je tvrdohlavá a nepřejde ji to ani po hodně dlouhé době. Ve srovnání s ostatními dětmi jejího věku je skutečně o něco větší vzteklounek než ostatní. Jsme zvědaví, co nás s ní ještě čeká, až trochu povyroste. :-)


Třicátýpátý týden

(24.4.2007 - 30.4.2007)


29.4.2007

Verunka má osm měsíců.


Verunce se konečně trošku vylepšilo spaní. Večer usíná už v deset hodin, ne po půlnoci, jak to bývalo dřív. V noci se budí stále často, asi pětkrát, ale hlavně už nevstává každou hodinu. I spaní přes den je lepší, ještě nedávno Verunka nevydržela spát přes den déle než 20 minut, ale tento týden se jí povedlo usnout i na dvě hodinky.

Máme z toho samozřejmě radost, protože Verunka bývala velice často unavená, někdy i celé dny, ale nemohla usnout. Teď je mnohem více spokojená a radostná.


Verunka tento měsíc krásně přelézá prahy, nadzvedne kolínka a už je v druhé místnosti.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář