Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šestý měsíc


Obrazek


Dvacátýtřetí týden

(30.1.2007 - 5.2.2007)


31.1.2007

Verunka se začala znovu přetáčet na bříško. Od tohoto dne to už umí bez větších problémů.

1.2.2007

Návštěva lékaře - očkování

Verunka si našla ouška, další dny si je často kontroluje, jestli tam pořád jsou :-)

4.2.2007

Verunka velice těžce usíná. Umí usnout jen u jídla nebo uhoupaná v náručí a i tak jí to dlouho trvá a neustále se budí. Dnes se ale stala zajímavá věc. Bylo po půlnoci a Verunka jako obvykle nespala. My rodiče jsme byli velice unavení. Verunka byla mezi námi na posteli a když viděla, že oba "spíme", tak si i ona položila hlavičku a tvrdě usnula!

Takže to nejspíš celou dobu děláme špatně - žádné uhoupávání v náručí, Verunku stačí uspat příkladem :-)


Tento týden je Verunka hodně rozesmátá, baví ji hry jako Vařila myšička kašičku a Berany berany duc - když se blíží "duc", přivře očka a nastaví čelíčko.

Naše holčička se naučila v poloze na bříšku klečet na nožičkách - takže startovní pozici pro lezení bychom už měli.

V noci se Verunka stále budí asi po třech hodinách. Na rozdíl od minulého týdne však už nepožaduje žádné noční hrátky, jen se nají a spí dál.


Dvacátýčtvrtý týden

(6.2.2007 - 12.2.2007)


7.2.2007

Verunka má první svátek. Dostala několik pěkných dárků, které ji doopravdy potěšili. Navíc byla dnes naše holčička poprvé v cukrárně :-). Přišli tam i její dva kamarádi.

8.2.2007

První modřinka

Mamince se nepodařilo Verunku uhlídat, takže Verunka narazila čelíčkem do hrany stolu. Má teď nad obočím malou modřinku. Bolístku nesla hodně statečne, vlastně ani moc neplakala.

12.2.2007

První pád z postele

Verunka je už hodně pohyblivá a mamince se bohužel zase nepodařilo Verunku pohlídat. Během chvilky se Verunka dostala až na kraj postele, pak rána a pláč. Pro obě to snad bude poučení :-)


Verunčiny noci jsou čím dál tím horší. Ke konci týdne se naše dceruška budila dokonce každou hodinu a půl, to je teda už dosti náročné. Nejspíš to budou klubající se zoubky.

Couvání naši šikulku už nebaví, tak se snaží posouvat se dopředu. A docela se jí to i daří. V průběhu týdne vystřídala různé techniky. O lezení se sice ještě nedá mluvit, ale když je před ní nějaká zajímavá věc, tak se k ní Verunka vždy nějak dostane.


Dvacátýpátý týden

(13.2.2007 - 19.2.2007)


13.2.2007

Verunka váží 7300g.

14.2.2007

Verunka dostala svou první kytičku. Samozřejmě od tatínka.


Tatínek odjel ke svým rodičům. Verunka tak zůstala bez tatínka téměř šest dní, tak dlouho bez něj ještě nebyla. Tatínek Verunce hodně chyběl, byla mrzutá a uplakaná.


Naše holčička velice špatně spí, během noci se často budí, ke konci týdne je to dokonce každou hodinu!


Dvacátýšestý týden

(20.2.2007 - 26.2.2007)


22.2.2007

První zoubek!

Příčina nespavosti naší holčičky se konečně vyklubala ven, vlevo dole se objevil první zoubek.

25.2.2007

Poprvé bez rodičů.

Až dosud byla Verunka stále alespoň s jedním z rodičů, snad kromě krátké výjimky v nemocnici a před křtem. Dnes však byla Verunka poprvé u babičky "na hlídání", a to hlavně z toho důvodu, aby si zvykla, že ne vždy bude s rodiči. Nebylo to žádné dlouhé odloučení, jen asi dvě hodinky, (z toho asi půlku prospala), ale pro začátek aspoň něco. Nakonec se ukázalo, že nejtěžší to bylo pro maminku. :-)


Verunka je čím dál víc pohyblivější, ke konci týdne se jí dokonce už občas daří kousek se přesunout takovými pohyby, které se dají označit jako doopravdické lezení.


Dvacátýsedmý týden

(27.2.2007 - 5.3.2007)


28.2.2007

Prevetnivní prohlídka u lékaře

Verunka váží už 7 520g, takže nyní už váží dvakrát víc než když se narodila. Na délku má naše holčička 64 cm. Pan doktor řekl, že Verunka je šikovná, růstové hodnoty jsou v normě a můžeme začít s nemléčnými příkrmy, což jsme také hned udělali.

První jídlo.

Verunce jsme uvařili a rozmixovali dva malé brambory. Naše zvědavka prvních pár lžiček zvědavě ochutnávala a pomlaskávala, ale pak už jí stačilo a víc nechtěla. Snědla teda skutečně jen malinko.


1.3.2007

Verunka má půl roku!

Na rozdíl od včerejška dnešní bramborové pyré celé velice rychle zmizelo.

2.3.2007

Verunka sedí poprvé v dětské židličce.

5.3.2007

První ochutnání mrkvičky.


Když Verunka klečí na všech čtyřech, povalí zadeček na jednu stranu a dostane se tak do jakéhosi polosedu. Úplně posadit se ale ještě neumí.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Svátek

(Veronika, 8. 2. 2007 10:06)

Jakpak si Verunka oslavila svůj první sváteček? Já jsem si ten svůj (ne zrovna první :-) užila nádherně... :-))