Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třetí měsíc

Obrazek

Desátý týden - křtiny

(31.10.2006 - 6.11.2006)


Od začátku týdne zvykáme Verunku na dudlík. Přece jen je dobré když je čím děťátko trošku uklidnit, zvlášť na cestách, které nás čekají. Nejdřív dudlík jen vyplivuje, ale postupně si na něj zvyká čím dál víc.


2.11.2006

Verunka poprvé překročila hranice České republiky

Původně neoblíbený dudlík teď skvěle přišel vhod. Být tři hodiny připoutaná v autosedačce, to se Verunce vůbec nelíbilo, ale nakonec jsme šťastně dorazili do Komjatic na Slovensku, kde bydlí maminčina rodina a kde bude Verunka pokřtěná.


4.11.2006

Veronika Alžběta pokřtěna

Celý křest Verunka nádherně prospala a stejně tak i začátek hostiny. Po probuzení nám ale ukázala, že má velice společenskou povahu. Z nového prostředí a nových lidí nebyla vůbec nervózní, ale naopak se jí to strašně moc líbilo. Verunka šla z náruče do náruče a na všechny se usmívala, těšila se z tancování a všeho toho ruchu a vlastně jediné, co ji rozčilovalo, bylo, když přestala hrát hudba. Prostě kouzelné děťátko!


6.11.2006

Verunka váží 5 300 g.


Jedenáctý týden

(7.11.2006 - 13.11.2006)


9.11.2006

Verunka je nemocná, probudila se s rýmou a kašlem.


Verunka má stále rýmu, ale naštěstí jen trošku a nehorší se to. Ale režim spaní se pokazil, tento týden usínala Verunka dost pozdě. Obvykle usíná hodinu - dvě po půlnoci, ale teď usíná kolem 3 - 4 hodiny, někdy dokonce až v pět. To už jsme teda dost vyřízení.

Ručičky Verunka zatím stále moc neovládá, natáhnout ruku za hračkou ještě neumí. To, co s ručkama umí, je jen pohyb směrem k pusince, cokoli dostane do ruky hned ochutnává. A když nic nedrží, tak cucá aspoň prstíčky.

Vzadu na hlavičce se Verunce objevila proležená lysinka, jinak jí ale vlásky rostou pěkně rychle.


Dvanáctý týden

(14.11.2006 - 20.11.2006)


14.11.2006

Verunka se viděla v zrcadle. Připadala si asi hodně srandovní, protože se na sebe hodně smála.

15.11.2006

Naše holčička poprvé pila z lahvičky. Nejprve jí to moc nešlo, ale pak zjistila jak na to a krásně sála.

16.11.2006

Dnes se Verunka poprvé sama přetočila z bříška zpátky na záda. Přestože se jí toto povedlo i další dny, daří se jí to zatím spíše jen náhodou.

17.11.2006

Poslední dva dny byly úplný opak. Včera byla Verunka strašně mrzutá, nespokojená a celý den skoro neustále poplakávala, nevěděli jsme už jak ji uklidnit. Naproti tomu dnes je až neuvěřitelně spokojená, rozhlíží se kolem sebe, spokojeně mává ručkama i nožkama a nepotřebuje ani naši pozornost.


Co na Verunku teď platí? Hopsání na balónu už trošku zevšednělo, takže teď letí rádio a CDéčka. To už musí skutečně být něco, aby hudba nezabrala a Verunka nepřestala plakat.

Naše děťátko se pomalinku učí i nové věci s ručkama. Tento týden si skvěle osvojila cucání palečku a pořád to trénuje. Taky zjistila, že se ručky můžou navzájem dotýkat a zkouší všelijak proplétat prstíky. No a pomalinku zkouší už i natahovat ručky po hračkách, ale to je pro ni zatím pořád dost těžké.

Až do tohoto týdne jsme Verunku našli vždy přesně tam, kde jsme ji položili. To už ale tak úplně neplatí, v noci Verunka cestuje po celé postýlce a i přes den tak silně kope nožkama a kroutí celým tělíčkem, že ji musíme pořádně hlídat.

Další novinkou je, že naše holčička začala malinko šilhat. :-)


Třináctý týden

(21.11.2006 - 27.11.2006)


21.11.2006

Verunka váží 5 600g, za poslední dva týdny přibrala 300g.

22.11.2006

Naše šikulka se naučila chytat ručkama věci kolem sebe. Chytá hračky, nejčastěji svou oblíbenou berušku a zkouší ji ochutnat. A stisk už má pořádný.

25.11.2006

Poslední tři týdny usíná Verunka stále velmi pozdě, nejčastěji tak kolem třetí hodiny v noci. Spí pak krásných osm hodin v kuse, takže vstává jen něco málo před polednem. Proto jsme se poslední dobou snažili její režim aspoň trochu posunout. Dnes tedy po hrozně dlouhé době Verunka usnula už o půlnoci. Měli jsme z toho úspěchu skutečně radost.
Byla to bohužel radost předčasná, další dny Verunka usíná zase až později.


Už od minulého týdne se Verunka hodně rozhýbala, kroutí se, vrtí a kope nožkama. Je to výborné, protože ji přestalo bolet bříško a večerní koliky jsou pryč.

Když Verunka vidí, že jíme, tak nás upřeně sleduje, začne hrozně mlaskat, vyplazuje jazýček a dává najevo, že by si dala taky. Dost nás to překvapilo, protože je přece ještě malá na to, aby chápala, že jíme. Když se to stalo poprvé, mysleli jsme, že to je náhoda, ale teď už to tak dělá pokaždé.


Čtrnáctý týden

(28.11.2006 - 4.12.2006)


29.11.2006

Verunka má tři měsíce!

Návštěva lékaře - preventivní prohlídka ve třech měsících a očkování.
Verunka váží 5 835g, měří 59cm, obvod hlavy má 39,5cm a obvod hrudníku 41,5cm. Pan doktor zkoušel, co všechno Verunka zvládá a řekl, že je velice šikovná :-). Jen to očkování oplakala. První injekci do stehýnka zvládla ještě statečně, ale ta druhá na ni byla asi už příliš a dlouze jsme ji pak utěšovali.

1.12.2006

Verunka si poprvé prohlíží své ručičky.


Minulý týden Verunka chytala hlavně věci položené vedle ní, tento týden už zkouší natahovat se za věcmi před sebou.

Je až neuvěřitelné, co všechno s Verunkou dokáže hudba. Je to takový všelék - zabaví ji, když se nudí, utiší, když pláče, rozptýlí, když je mrzutá a uspí, když je unavená. Jiné děti potřebují ke spánku klid, ale když chceme uspat naše děťátko, pouštíme rádio. A co se Verunce líbí? Všechno. Teda alespoň jsme si zatím nevšimli, že by nějaký žánr preferovala. :-)

Verunka se už nejen usmívá, ale se i nahlas směje. A protože se směje docela často, je to jistě šťastné děťátko.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(Veronika Nováková Křížová, 9. 11. 2006 9:22)

Gratuluju Verunce ke křtu a přeju jí, ať jí přinese moc dobrého do života. Stránky pravidelně sleduju a moc mě to baví, představuju si, jaké by to bylo, kdybych taky měla takovou krásnou maličkou Verunku...