Jdi na obsah Jdi na menu
 


První měsíc


Obrazek


První týden


V porodnici jsme strávili necelých pět dní. Celou dobu byl s námi i tatínek - před narozením, při narození i po něm. Je to ten nejšikovnější tatínek, umí se o Verunku krásně postarat - přebalit, obléct, umýt i uspinkat. Často Verunce zpívá a ona na něj pak zvědavě kouká.

Verunka je velice hodné a klidné dětátko, někdy i hodinu jen tak spokojeně leží a pozoruje svět kolem sebe. Je to zdravá holčička, jen občas ji bolí bříško a měla slabou žloutenku, která už ale jen doznívá. Naše dcerunka je pořádný jedlík, jí tak 15x denně, ale moc nespí, asi jen 12 hodin denně. Taky je velice silná, dokáže už zvednout hlavičku a nějakou dobu ji udrží nahoře. Zdá se nám, že se jí lehce kroutí vlásky, takže možná bude naše holčička pěkně kudrnatá. A má nádherné dlouhé řasy, prostě kráska.


29.8.2006

Verunčin první den na světě!

2.9.2006

Poprvé doma.

5.9.2006

První koupání ve vaničce.


Druhý týden


Verunce se čím dál víc kulatí tvářičky i druhá bradička a rostou faldíky - pěkně nám přibírá. Pořád jí asi 15x denně, ale spí už o malinko víc, asi necelých 14 hodin každý den. Začíná mít denní a noční režim, v noci už spí víc než přes den.


6.9.2006

První procházka v kočárku.

7.9.2006

První návštěva u pana doktora v ordinaci.

Žloutenka mizí, pupík se zatahuje a holčička přibírá. Verunka už váží 3 725 g, takže jsme už téměř zpátky na porodní váze. Při propuštění z porodnice měla malinko přes 3,5 kg.

11.9.2006

Už máme rodný list.


Třetí týden


Po probuzení se naše princezna i dlouhé minuty protahuje. Vypadá u toho opravdu legračně. A dál krásně roste, už jsou jí dokonce první dupačky malé.

Konec týdne byl ale dost náročný. Až do této doby Verunka lehce usínala, krásně papala a jen málo plakala. Teď je ale všechno přesně naopak. Verunku nejspíš bolí bříško, kroutí se a je hrozně neklidná, dlouhé hodiny nemůže usnout. Navíc maminka něco snědla, po čem se Verunce po celém těle objevily červené flíčky. Doufáme, že se všechno brzo spraví.


13.9.2006

Preventivní prohlídka

Verunka váží už 4 035g, takže za poslední týden přibrala přes 300g! Měří už 54 cm, obvod hlavy 36 cm, obvod hrudníku 38 cm. Naše dceruška je naprosto zdravá.

14.9.2006

Mimořádně ospalý den. Verunka prospala asi 18 hodin.

15.9.2006

100. plínka :-)

18.9.2006

Konečně se to povedlo! První zásah!

Verunce se podařilo krásně počůrat celého tatínka... :-)


Čtvrtý týden


24.9.2006 - 26.9.2006

Verunka v nemocnici


V neděli ráno naše malá celá ochabla, špatně dýchala a zmodrala kolem pusinky. Šli (spíše teda letěli) jsme do dětské nemocnice, kde si nás nechali na pozorování. Naštěstí všechna vyšetření (mozku, srdce, plic a žaludku) dopadla dobře, tak nás po necelých třech dnech pustili domů s tím, že Verunka nejspíš vdechla trošku mlíčka a přestala na chvilku dýchat, ale naštěstí se to nedostalo až do plic. Takže všechno je v pořádku.

Ovšem samotný pobyt v nemocnici byl dosti náročný. Všechna ta nepříjemná a zdlouhavá vyšetření a změna prostředí - hned za první večer Verunka proplakala víc než za celý měsíc doma. A aby toho nebylo málo, tak další den nám jedna „chytrá“ paní doktorka nakázala krmit jen 10 minut jednou za tři hodiny. Takže Verunka byla hladová, celý den jen plakala a téměř nespala. A když už se konečně uklidnila (poté co maminka porušila ono nařízení a nakrmila ji „nad limit“), tak velice těžce usínala, trhala se a vzdychala. Do nemocnice jsme přišli s klidným a spokojeným miminkem, téměř jsme nevěděli jak pláče. Odcházeli jsme s miminkem uplakaným a vystresovaným.

Naše malá holčička si zkusila, že život není vždy úplně lehký. Moc doufáme, že se Verunka doma co nejdřív uklidní a že jí bude zase příjemně.


Pátý týden


Po pobytu v nemocnici se doma Verunka postupně zase uklidňuje. Dokonce se začíná vědomě smát. Dosud se usmívala hlavně ze spánku, ale teď už se směje zcela vědomě a to nejen na nás, ale i na svou oblíbenou barevnou berušku :-). Taky si Verunka začíná „povídat“. Když má upovídanou náladu, tak když na ni mluvíme, odpovídá překrásným „euuu“ :-).

Naší krásné holčičce začaly vypadávat novorozenecké vlásky a to tak silně, že během pár dní jich má viditelně méně. Objevily se jí lysinky a nad čelem velké holé kouty.


27.9.2006

Návštěva lékaře - převážení

Verunka váží 4 435 g, tedy za poslední dva týdny přibrala 400g.

29.9.2006

Verunka má měsíc!

Naši holčičku jsme dnes vzali do fotoateliéru, kde jí udělali fotografii na pas (viz portrét na této stránce).

 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Evinko, Jožko,

(zakova@mu.volyne.cz, 18. 9. 2006 13:13)

to byla krátká povídka :-(!! Chybí mi v ní stránky 16. a 17. září! Vadný výtisk? Nebo to někdo vytrhl?
tetka Ditka