Jdi na obsah Jdi na menu
 


První měsíc


 

Obrazek


 

První týden

(1.6.2008 - 7.6.2008)


 

1.6.2008

První den na světě!

Magdalenka nám dělá radost od první minutky. Ještě v sedm hodin ráno podepisovala maminka na příjmu v porodnici na Obilním trhu v Brně, že nebude do porodnice vnášet zbraně, a v 8:15 už byla Magdalenka na světě. První, kdo Magdalenku choval v náručí, byl samozřejmě tatínek. Zůstal pak s maminkou i miminkem v porodnici po celou dobu až do propuštění. Po vyšetření, vykoupání a prohřátí nám donesli naše vlasaté miminko s vyčesaným kohoutem, hned bylo vidět, jak se Magdalence vlásky kroutí, takže i naše druhá holčička bude pravděpodobně kudrnatá.


 

3.6.2008

Magdalence zjistili vyšší žloutenku, vyšší teplotu i vyšší váhový úbytek :-( Se žloutenkou pomohla speciální lampa, na které se pak Magdalenka vyhřívala, teplota a úbytek byl možná způsoben i velice parnými prvními dny, ochlazení a mlíčko zase vše spravili.


 

6.6.2008

První den doma!

A také poprvé se sestřičkou. Naše princezny se poprvé setkaly. Ale bohužel jen na chvilku. Verunka, která byla dosud u babičky, onemocněla, tak jsme ji ráno odvedli zpátky :-(


 

A jaká je Magdalenka? Kouzelná! Tak klidné a nenáročné miminko! Když se probudí, tak se během čtvrt hodinky napapá a zase tři hodiny spinká. Když pláče, stačí ji malinko pochovat v náručí a ona se rychle uklidní. A když pláče, často to není ani opravdový pláč, ale jen takové fňukání. Velice nás překvapilo, jak často se Magdalenka usmívá, opravdu až nezvykle často. Hotový andílek :-)


 

Druhý týden

(8.6.2008 - 14.6.2008)


 

9.6.2008

První vyšetření naším panem doktorem

Vše je v pořádku, Magdalenka nám pěkně přibývá, váží už 3 535g.

14.6.2008

První vycházka v kočárku


 

Naše miminko už pomalu prodlužuje svou dobu bdění, asi třikrát během dne neusne hned po napapání, ale dvě hodinky je vzhůru. I to je ale často klidná, jen si tak kopká nožkami a prohlíží si svět. Pláče jen když ji bolí bříško, což naštěstí zatím moc často nebylo. Často ji dokonce stačí dát do postýlky jen rozespalou a ona už usne sama. I v noci nás nechá vydechnout, má jedno delší spaní, kdy se neprobudí přes 5hodin. Verunka od malinka měla v oblibě spíše chladnější teploty, zato Magdalenka si v teple přímo libuje, nejlépe se jí spí, když je pořádně zabalená.


 

Třetí týden

(15.6.2008 - 21.6.2008)


 

17.6.2008

Preventivní prohlídka u pana doktora

Magdalenka váží už 3 910g, takže za posledních 8 dní přibrala 375g. Pan doktor řekl, že Magdalenka přibírá přímo raketově :-) Magdalenka velice často škytá, téměř po každém jídle, to je prý proto, že se přejídá. Hlavně, že nám hezky roste. Když se Magdalenka narodila, měla nožky i ručky jako paličky, ale krásně papá, takže už se jí pomalu začíná tělíčko obalovat a objevují se první faldíčky. Na délku měří naše dceruška 54cm, obvod hlavy i hrudníku má 36cm.


 

Naše zlatá holčička pomalu zjišťuje, jak je příjemné nechat se nosit v náručí, proto si teď chování vynucuje víc než dřív.


 

Čtvrtý týden

(22.6.2008 - 28.6.2008)


 

22.6.2008

Poprvé v kostelíčku

23.6.2008

Magdalenka už má rodný list i šalinkartu


 

Magdalenka už bdí mnohem delší dobu, vzhůru bývá tak 2-3 hodinky. Má vcelku pravidelný režim. V noci se vzbudí jen jednou, napapá se a spinká dál. Přes den spí dvakrát po třech hodinách. Tento týden dokonce několikrát usnula úplně sama, jen ji stačilo položit do postýlky. Většinou je ale uspávání mnohem náročnější.


 

Pátý týden

(29.6.2008 - 5.7.2008)


 

1.7.2008

Magdalenka má měsíc!


 

Naši holčičku trápí bolení bříška. Odpoledne už téměř nespí, po chvilce spánku ji totiž bříško vzbudí a ukolébáváme nanovo.

I přesto na nás Magdalenka vykouzlila spoustu úsměvů a to už vědomých, směje se, když na ni mluvíme.


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář